Скільки часу потрібно, щоб зламати мій пароль

Чи задавали ви собі ці питання? Що таке спеціальні символи для паролів і чи повинні ваші паролі містити їх? Чи повинен ваш пароль містити як великі, так і малі літери? Що таке метод перебору? Скільки часу потрібно, щоб зламати 8-символьний пароль за допомогою алгоритму грубої сили? Як захистити себе за допомогою Passwarden? Продовжуйте читати і знайдіть відповіді на ці питання в нашому детальному огляді.

Примітка: Passwarden також є частиною пакета безпеки MonoDefense.

Що таке грубий підбір пароля

Атака грубою силою - один з найпопулярніших методів злому паролів. Алгоритм грубого перебору - це, по суті, підхід "влучив і пробуй, поки не досягнеш успіху". Метод грубої сили іноді займає більше часу, але відсоток успіху досить високий. 

Які приклади атак грубої сили? Атака за словником - це найпростіший спосіб описати, як зламати пароль. У цьому методі перебору зловмисник використовує словник паролів з мільйонами слів, які можуть бути використані в якості пароля. Зловмисник пробує ці комбінації одну за одною. Якщо цей словник містить правильну комбінацію символів, автентифікація в кінцевому підсумку буде успішною.

Методи атак грубої сили

Хоча всі атаки грубої сили мають однакову мету, існують різні методи злому паролів.

  • Гібридна атака грубої сили. Цей тип атаки базується на списку потенційно відомих збігів облікових даних. Зловмисник атакує всі можливі збіги в цьому списку.
  • Зворотна атака перебором. При цьому типі атаки грубої сили зловмисник використовує загальний пароль проти декількох імен користувачів, щоб отримати доступ до облікового запису.
  • Підміна облікових даних. Цей тип атаки можливий, оскільки багато користувачів повторно використовують одну і ту ж комбінацію ім'я користувача/пароль на різних сайтах. Двофакторна автентифікація та різні паролі для кожного окремого сервісу можуть допомогти запобігти атакам грубої сили, які покладаються на алгоритми підміни облікових даних.

Скільки часу потрібно, щоб зламати пароль за допомогою алгоритму грубої сили

Давайте з'ясуємо, скільки часу потрібно для злому різних паролів за допомогою алгоритму грубої сили в залежності від їх довжини, типів символів і регістру літер.

Нагадаємо, що атака грубою силою або метод перебору - це алгоритм криптографічного злому, який полягає в переборі всіх можливих комбінацій до тих пір, поки не буде знайдена правильна.

А тепер вгадайте, скільки часу потрібно, щоб зламати пароль з 8 символів, наприклад, "password", за допомогою цього алгоритму? Знаєте, відповідь може вас здивувати - 0,19 мілісекунди. Для порівняння, тривалість моргання в середньому становить 100-150 мілісекунд.

Поєднання декількох типів символів (малих і великих літер, цифр і спеціальних символів) - надзвичайно ефективний спосіб зробити вашу комбінацію символів сильнішою і збільшити час злому з мілісекунд до тисячоліть.

Цей метод збільшить максимальний час злому пароля "Password123" до 41 року. Якщо додати "/" або будь-який інший спеціальний символ, цей час збільшиться до 63 тисяч років. Вражає, чи не так?

Цікавий факт: комп'ютеру знадобиться близько 7 квадрильйонів років, щоб зламати пароль "i_L0v3_P@$$w@rD3n!" за допомогою алгоритму грубої сили. Це міг би бути гарний приклад надійного пароля... Якби тільки ми не виклали його на загальний огляд... Ой...

Але як захиститися від методу грубої сили? Що ефективніше, коротка комбінація з декількома типами символів або довга, що складається тільки з букв? Розберімося з цим!

  8-символьний пароль 10-символьний пароль 12-символьний пароль
Тільки малі літери миттєво миттєво кілька тижнів
+ 1 велика літера півгодини 1 місяць 5 років
+ 1 число одна година 6 років 2 тисячі років
+ 1 спеціальний символ один день 50 років 63 тисячі років

Стає очевидним, що чим довший пароль, тим більше комбінацій потрібно перевірити і тим більше часу займає цей процес. Таким чином, є сенс створювати довгі комбінації. Однак ми наполегливо рекомендуємо не нехтувати надійністю пароля і все ж таки використовувати різні типи символів.

Варто також згадати про закон Мура. Він стверджує, що CPU і GPU подвоюють свою швидкість і можливості приблизно кожні два роки. Таким чином, час на злам пароля також зменшується вдвічі. Це означає, що якщо сьогодні це зайняло б 12 декад, то через 18 місяців - 6 декад, через 36 місяців - 3 декади і так далі.

  Зараз Через 10 років Через 20 років
password 0,19 мілісекунди 0.0059375 мілісекунди миттєво
Password123 41 рік 1 рік 3 місяці 10 днів 20 днів
Password123/ 63 тисячоліття 1 тисячоліття 970 років 61 років 6 місяців 20 днів

Ось чому вам слід встановити надійні та унікальні паролі і час від часу їх змінювати. Рекомендована частота зміни паролів коливається від кожних 30-90 днів до кожних 1-2 років. Так ви можете зробити алгоритми грубого перебору менш ефективними.

Завантажте Passwarden і не дозвольте кіберзлочинцям зламати ваш пароль!

Ознайомтеся з нашим безпечним менеджером паролів і захистіть себе від алгоритмів грубої сили.

Як запобігти атакам грубої сили

Методи грубої сили зазвичай покладаються на слабкі паролі та неточне управління мережею. На щастя, ці два аспекти можна покращити, щоб запобігти вразливості мережі або вебсайту. Наприклад, використання надійних паролів та увімкнення двофакторної автентифікації може допомогти захиститися від методів грубої сили та запобігти атакам грубої сили.

Як створити надійний пароль

Як було сказано вище, краще створювати довгі паролі з різними типами символів. Але це не єдине правило, якого варто дотримуватися.

Наприклад, пароль "John-1984" має 9 символів і складається з великих і малих літер, цифр і спеціальних символів. Але він недостатньо надійний, оскільки містить особисту інформацію.

Щоб захиститися від атак методом грубої сили, слід створити надійний пароль. Щоб бути впевненим, що він не буде скомпрометований, ознайомтеся з цими простими порадами щодо створення надійного пароля.

Якщо вам потрібна допомога у створенні пароля, який відповідає всім вимогам безпеки, наші надійні менеджери паролів з функцією генератора випадкових паролів до ваших послуг! Створюйте надійні паролі з легкістю, одразу ж зберігайте їх у зашифрованому сховищі даних, і ви ніколи не захочете створювати паролі самостійно!

Як генерувати надійні паролі за допомогою Passwarden

Все дуже просто! Виконайте ці прості кроки і створюйте надійні паролі без зайвого клопоту:

  1. Розблокуйте свій профіль Passwarden і виберіть відповідний запис.
  2. Натисніть Generate Password (Згенерувати пароль).
  3. Налаштуйте довжину пароля.
  4. Вирішіть, чи використовувати цифри, великі літери та символи.
  5. Натисніть Use Password (Використовувати пароль) і збережіть зміни.

Захистіться від алгоритму грубої сили та отримайте наш безпечний менеджер паролів просто зараз

Спробуйте Passwarden і дослідіть його функції безпеки та захисту: генеруйте надійні паролі, зменшуючи шанси зламати їх за допомогою алгоритму грубої сили!