Як менеджер паролів запобігає фішинговим атакам

У зв'язку з тим, що ми все частіше працюємо в цифровому середовищі та віддалено, фішинг - це той момент, коли кожен користувач мережі повинен бути пильним і захищати свої персональні дані. Існує багато інструментів для захисту від фішингу, від загальної обізнаності до використання спеціального програмного забезпечення. Зараз ми розглянемо Passwarden - найкращий менеджер паролів, який може допомогти запобігти фішинговим атакам.

 

Однією з головних особливостей Passwarden є те, наскільки легко керувати та використовувати надійні, унікальні паролі за допомогою цього сервісу. Однак це не єдина його перевага. Сьогодні ми розповімо вам, як цей менеджер паролів блокує такий небезпечний тип кібератак, спрямований на крадіжку (або "фішинг") ваших паролів.

Що таке фішингова атака і як вона працює

розкрити свій логін і пароль. Злочинець створює злого двійника популярного вебсайту (наприклад, соціальних мереж, таких як Facebook, магазинів, таких як Amazon, банківських сайтів тощо). Його мета - виглядати досить ідентично до оригіналу, щоб відвідувачі намагалися увійти на цей сайт-двійник.

 

Звісно, як тільки ви вводите свою особисту інформацію на такому сайті, хакери збирають її і можуть використовувати на власний розсуд. Деякі з них використовують її прямо, наприклад, для доступу до вашого банківського рахунку і переказу коштів. Інші можуть діяти більш дискретно, створюючи багаторівневі схеми для приховування факту витоку даних. Останні, як правило, більш небезпечні, оскільки чим більше часу хакер має до виявлення порушення, тим більшої шкоди він може завдати.

Як відбувається фішингова атака з використанням паролів

Усі фішингові атаки мають схожу схему, що робить захист від них дещо простішим. Перш за все, жертва отримує посилання на сайт-двійник. Це може відбуватися за кількома векторами:

  1. ви отримуєте лист із посиланням від людини, яка стверджує, що працює в організації, яка володіє сайтом - банківський асистент, адміністратор сайту, сервісний агент тощо.
  2. ви можете знайти посилання на іншому сайті або сервісі, який або належить хакерам, або був ними скомпрометований

Справа в тому, що посилання завжди майже ідентичне оригіналу, але щось трохи не так. Тут не той символ (facelook.com замість facebook.com), там дивне доменне ім'я (facebook.com.example.com замість facebook.com). На такому сайті ви побачите копію оригінального екрану входу в систему. Ви вводите свій пароль... і його немає. Фішинг пароля успішно завершено!

Запобігайте фішинговим атакам за допомогою нашого менеджера паролів!

Завантажте Passwarden і захистіть себе від фішингу та злому паролів.

Як захиститися від фішингу

Фішингові атаки можуть відбуватися через електронну пошту, текстові повідомлення, голосові повідомлення, додатки для чату або коли ви випадково неправильно вводите URL-адресу потрібного вебсайту і потрапляєте на фальшивий сайт.

Найкращий захист, який рекомендують фахівці з безпеки, - не переходити за підозрілими посиланнями в електронних листах, повідомленнях і на сайтах. Ще одним хорошим варіантом є повторна перевірка URL-адрес сайтів, на яких вас просять увійти, особливо якщо вас перенаправляють на них з інших сайтів. Фішингові атаки стають здобиччю для необережних. Але давайте розглянемо деякі кроки, які допоможуть вам запобігти фішинговим атакам.

Рекомендовані кроки для захисту від фішингу

 

  • Перевірте електронний лист належним чином. Зверніть увагу на ім'я відправника та прикріплену адресу електронної пошти. Ви повинні знайти різницю між відображеною електронною адресою та справжньою. Особливо уважними слід бути з мобільними пристроями, оскільки вони не завжди показують повну адресу електронної пошти відправника.
  • Завжди перевіряйте, що посилання ведуть на потрібний вебсайт, і краще уникати переходу за невідомими посиланнями, оскільки вони можуть бути призначені для фішингу. Якщо є можливість, ви можете зателефонувати людині, яка написала вам листа, щоб переконатися, що це справжній відправник, а лист не підроблений.
  • Ніколи не відкривайте вкладення від невідомих відправників. Навіть якщо лист здається справжнім, він може бути скомпрометований і потрапити до рук хакерів. Щоб захиститися від фішингу, важливо встановити відправника електронного листа.

 

Однак, давайте визнаємо простий факт - більшість користувачів інтернету досить ліниві і не переймаються тим, як захистити себе від злому паролів або фішингу. Швидше за все, ви не перевіряєте кожне посилання, на яке переходите, та URL-адресу, яку вводите. Що ж робити?

Як захиститися від фішингу та злому паролів за допомогою Passwarden

 

Такий менеджер паролів, як Passwarden, забезпечує надійний захист від фішингу, якщо він має функцію автозаповнення. Як це працює?

 

Коли ви зберігаєте логін для входу на сайт у Passwarden, він автоматично запам'ятовує не лише сам пароль, але й URL-адресу. Тож коли ви відвідаєте цей сайт пізніше, Passwarden знає, що запропонує вам збережений пароль. Це означає, що якщо ви коли-небудь потрапите на сайт, який ви вже відвідували, але Passwarden не запропонує пароль для автоматичного введення - швидше за все, це парольний фішинговий сайт. Наш менеджер паролів не поведеться на замасковану URL-адресу.

 

Щоразу, коли ви помічаєте, що Passwarden не пропонує вам увійти на сайт, перевірте, чому це відбувається. Це може бути тому, що ви ще не зберегли пароль для сайту в Passwarden, або сайт блокує опцію автозаповнення. Однак це також може сигналізувати про те, що щось не так, і ви знаходитесь не на тому сайті, про який думали.

Захистіть себе від фішингу за допомогою нашого менеджера паролів!

Спробуйте Passwarden прямо зараз і забезпечте собі, своїй команді та родині надійний захист від фішингових атак.